Jasná znamení, že jste jen milenka, se kterou to nemyslí vážně

man holding hand of woman standing near tree

Každá žena touží po muži, který ji bude milovat, respektovat a plánovat s ní společnou budoucnost. Občas se však může stát, že sklouzneme do role pouhé milenky, aniž bychom si to zpočátku uvědomovaly. Pokud už nějakou dobu chodíte s mužem, ale stále si nejste jistá, jestli to s vámi myslí skutečně vážně, možná je čas položit si pár otázek.

Vzpomeňte si například na vaše poslední rande. Pozvali vás do luxusní restaurace nebo spíš do levného baru? Představil vás svým přátelům a rodině nebo se vám neustále vyhýbá? Mluví o společné budoucnosti, nebo se tomuto tématu záměrně vyhýbá? To vše mohou být varovné signály, že váš vztah nemá dlouhodobou perspektivu.

Jak poznat, že pro něj nejste ta pravá?

Jedním z nejjasnějších znamení, že to s vámi partner nemyslí vážně, je absence jakéhokoliv plánování. Nikdy nemluví o společné dovolené, svatbě, dětech ani o tom, kde byste mohli jednou bydlet. Naopak, vyhýbá se jakýmkoliv závazkům a dlouhodobým plánům jako čert kříži.

Dalším varovným signálem může být to, že se s vámi schází pouze tehdy, když se to hodí jemu. Nikdy se nepřizpůsobí vašemu rozvrhu, ale očekává, že vy budete neustále k dispozici. Například minulý týden jste se těšila na romantickou večeři, ale on na poslední chvíli zrušil, protože mu do toho přišlo důležité pracovní jednání. Přitom dobře ví, jak moc pro vás společně strávený čas znamená.

Nezapomínejme ani na skutečnost, že vás nikdy nepředstaví svým blízkým. Vyhýbá se rodinným oslavám, na které byste mohla být pozvána, a jeho přátelé o vás buď vůbec neví, nebo mají jen mlhavé povědomí. Chová se zkrátka tak, jako by váš vztah byl jen jakýmsi postranním projektem, který není třeba zmiňovat.

Intimita bez závazků

Pokud spolu trávíte čas hlavně v ložnici, ale na normální rande prakticky nechodíte, je to další znak toho, že váš partner neplánuje nic vážného. Intimita je sice důležitou součástí vztahu, ale rozhodně by neměla být tou jedinou. Pokud po vás touží hlavně tehdy, když se mu chce sex, ale jinak o vás nejeví zájem, je to varování, kterého byste si měla všimnout.

Zamyslete se také nad tím, jestli se o vás partner skutečně zajímá. Ptá se vás na vaše sny, plány a touhy? Nebo jsou vaše konverzace vždy jen povrchní a nezávazné? Pokud má skutečný zájem budovat s vámi hluboký vztah, bude chtít poznat vaše nitro a porozumět tomu, co je pro vás v životě důležité.

Být pouze milenkou namísto skutečné partnerky může být pro sebevědomí každé ženy zdrcující. Pokud se v některých z výše popsaných situací poznáváte, je na čase si s partnerem otevřeně promluvit a ujasnit si, co od vztahu vlastně očekáváte. Buďte připravená i na možnost, že jeho představy o budoucnosti se od těch vašich zásadně liší a bude lepší se rozejít. Pamatujte, že si zasloužíte někoho, kdo vás bude milovat, respektovat a plánovat s vámi společný život. Nenechte se odbýt rolí pouhé milenky.