5 důvodů, proč se nevracet k ex-příteli nebo ex-přítelkyni

5 důvodů, proč se nevracet k ex-příteli nebo ex-přítelkyni

Proč je návrat k bývalému partnerovi nebo partnerce krokem zpět? Jak může bránit vašemu osobnímu růstu? A proč je důležité zůstat otevřený novým vztahům? Tento článek vám dá několik pádných argumentů, proč je někdy lepší nechat minulost minulostí.

Opakování chyb z minulosti

Vrátit se k bývalému příteli často znamená vrátit se ke stejným problémům, které byly příčinou rozchodu. Pokud obě strany výrazně nevyrostly a nezměnily se, je pravděpodobné, že se znovu objeví stejné vzorce, což povede k dalšímu kolu trápení.

Zakrnění osobního růstu

Rozchody, přestože jsou mnohdy velmi bolestivé, mohou být silným katalyzátorem osobního rozvoje. Obnovení starého vztahu může tento pokrok zastavit, protože vás poutá k vašemu minulému já a brání vám v objevování nových příležitostí k růstu.

Idealizování vztahu

Nostalgie dokáže vykreslit růžový obraz minulosti. Může se stát, že budete vzpomínat jen na dobré časy a přehlížet důvody, proč vztah skončil. Tato idealizace může vést ke zklamání, když nakonec obnovená realita vašeho vztahu s „ex“ neodpovídá vašim růžovým vzpomínkám.

Blokování nových vztahů

Tím, že se vracíte k bývalému partnerovi, můžete přijít o možnost setkat se s někým, kdo se k vám hodí lépe. Nové vztahy nabízejí nové perspektivy a zkušenosti a mohou být více naplňující než snaha oživit něco, co nefungovalo.

Citová závislost

Někdy má touha vrátit se k bývalému partnerovi kořeny ve strachu ze samoty nebo v nepohodlí ze změny. Tato citová závislost vám může zabránit v tom, abyste se stali citově soběstačnými, a může podkopat vaši schopnost navázat v budoucnu zdravý, nezávislý vztah.